Kawy – jakie najlepsze

Każdy z nas posiada swoje różne przyzwyczajenia i nawyki. Bez wątpienia należy do nich między innymi picie kawy.

Kawę wielbimy za jej wspaniały smak i aromat oraz za pobudzające właściwości. Dzięki niej zapewniamy sobie nie tylko dodatkowy zastrzyk energii, ale również możemy się zrelaksować oraz sprawić sobie przyjemność. Każdy ma swoje upodobania i preferencję co do jej przygotowania. Parzymy kawę na różne sposoby, aby otrzymać zróżnicowane napoje od bardzo mocnego espresso po łagodne latte.

Najbardziej cenionym gatunkiem kawy jest arabika. Charakteryzuje się delikatnym smakiem i pełnym aromatem i ma aż 75% udziały w rynku.

Na drugim miejscu plasuje się robusta. Zaparzone ziarna robusty dają intensywny w smaku, ale mniej aromatyczny napar, na powierzchni którego osiada się crema – naturalna pianka. Robusta z reguły jest także bardziej kwaśna niż arabika.

Trzecim gatunkiem kawy jest mało popularna liberika – jej udział w rynku wynosi niespełna 1%.

Oprócz wyżej wymienionych istnieją również inne rodzaje – wszystkie przygotowane są jako mieszanki, by tworzyć nowe aromaty i smaki kawy.

Zastanów się czego szukasz w filiżance swojej ulubionej kawy? Idealnie wyważonego smaku, aromatu, pobudzenia. Wypróbuj kawy dostępne na naszej stronie i znajdź swoją ulubioną.